ORTOTICKO PROTETICKÉ CENTRUM s.r.o.
Kamenná 178/7, 639 00 Brno-Štýřice, CZ
Tel.: 531 012 151     Mobil: 773 832 028
E-mail: monika.obhlidalova@ortoprotetika-brno.cz

Silikonové protetické náhrady

Zhotovíme pro vás silikonovou ortopedickou pomůcku na míru. Specializujeme se na silikonové ortopedické pomůcky horních končetin: jedná se o silikonové náhrady prstů a ruky. Dalším, nejčastěji vyráběným druhem protéz jsou silikonové ortopedické pomůcky dolních končetin: jedná se o silikonové náhrady části chodidla. 
Tyto silikonové pomůcky slouží nejen jako vizuální náhražka chybějící části těla s cílem poskytnout jejich uživateli lepší psychickou pohodu a eliminovat možný ostych při každodenních situacích, ať už v rámci práce i osobního života, resp. kryjí a chrání amputovanou nebo deformovanou část končetiny. Silikonová ortopedická pomůcka musí plnit i svoji funkci. U rukou částečnou, u chodidla lze dosáhnout velmi dobré funkčnosti (záleží na typu a rozsahu postižení).
Při výrobě silikonových ortopedických pomůcek a protéz dbáme nejen na kvalitu materiálu s ohledem na jeho dlouhodobou tvarovou i barevnou stálost, ale především se snažíme vyrábět takové silikonové protézy, které se co nejvíce blíží podobě skutečné živé tkáně. Výrobě silikonových ortopedických pomůcek se věnujeme již více jak 10 roků, za tu dobu jsme zhotovili nespočet individuálních silikonových ortopedických pomůcek a protéz. Svěřte se do péče našich specialistů, kteří jsou natolik zkušení, aby pro vás dokázali vyrobit tu nejvhodnější silikonovou ortopedickou pomůcku

Výroba silikonových ortopedických pomůcek

Zhotovení individuálních protéz provádíme ze speciální atestované silikonové hmoty, která je garancí požadovaných vlastností, ať už se jedná o možnost estetického řešení výsledné protézy, tak o ideální spojení pružnosti a tuhosti simulující živou tkáň. Silikonová hmota umožňuje snadné a nebolestivé uložení exponované části těla v lůžku protézy, přičemž silikon nezpůsobuje otlaky ani oděrky. Další výhodou silikonových ortopedických pomůcek je jejich snadná údržba, odolnost a stálost.
Každý žadatel o zhotovení individuální silikonové ortopedické pomůcky nejprve dostane zkušební protézu, jejímž cílem je otestovat a „nakalibrovat“ budoucí individuální protézu co nejlépe, dle reakce těla a požadavku uživatele. Po zkušebním období (1-2 týdny) je případně testovací protéza protetikem upravena a následně (pokud je již vše vyhovující) je vytvořena finální silikonová protéza, a to dle parametrů adekvátně tvarově, rozměrově a barevně s ohledem na tělesné charakteristiky budoucího uživatele.

Kódy zdravotní pojišťovny a instrukce pro žadatele o zhotovení silikonové ortopedické pomůcky, protézy

•    05 0000328 - epitéza individuálně zhotovená - nutné schválení revizním lékařem  
Předpis - lékařská odbornost CHI,ORP, ORT, PCH.

•    05 0001673 protéza DK dětská do 18 let
05 0011534 protéza DK pro amputaci v bérci a níže standartní - nutné schválení revizním lékařem
05 0011533 protéza DK pro amputaci v bérci a níže prvovybavení                                                                               
Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, REH

•    05 0000296 oprava protézy - nutné schválení revizním lékařem, ZP hradí jen 90% částky
05 0023343 úprava protézy - nutné schválení revizním lékařem
Předpis - lékařská odbornost: ORP, ORT, CHR, NEU, REH

•    05 0005247 - oprava epitézy individuálně zhotovené-nutné schválení revizním lékařem, ZP hradí jen 75% částky
•    Předpis-lékařská odbornost CHI,ORP, ORT, PCH.
Vysvětlení zkratek lékařských odborností:
CHR - chirurg, NEU - neurolog, ORP - ortopedický protetik, ORT - ortoped, REH - rehabilitační lékař, PCH-plastický chirurg

Úhrada silikonové ortopedické pomůcky

Výroba individuální silikonové ortopedické pomůcky je (na základě předpisu lékaře – viz výše) hrazena pojišťovnou. V případě, že je silikonová protéza zhotovena bez lékařského předpisu, je vyžadována plná úhrada ze strany uživatele protézy. U oprav protéz požadují pojišťovny spoluúčast uživatele na úhradě ve výši 10% z celkové částky opravy, u oprav epitéz ve výši 25% z celkové částky opravy. 

 

Silikonové protetické náhrady Silikonové protetické náhrady 2
Protézy chodidla Protézy prstů a ruky