ORTOTICKO PROTETICKÉ CENTRUM s.r.o.
Kamenná 178/7, 639 00 Brno-Štýřice, CZ
Tel.: 531 012 151     Mobil: 773 832 028
E-mail: monika.obhlidalova@ortoprotetika-brno.cz

První návštěva

 

 

Pokud vám odborný lékař doporučí k výrobě protetické pomůcky naše pracoviště nebo se pro nás rozhodnete sami, tyto informace vám pomohou se připravit na přijímací systém a úkony, které vás čekají, a ke zhotovení individuálních pomůcek jsou potřebné. Hned v úvodu je důležité vás upozornit, že nejsme prodejna zdravotnických pomůcek, ale zařízení, ve kterém se pomůcky individuálně vyrábějí. Každý zákazník zde stráví více času a podává nám o sobě více informací. Pracovní doba a příjmový režim je podobný jako ve zdravotnických zařízeních. Pouze doba strávená ve vyšetřovnách je delší, oproti času strávenému v ordinaci lékaře. Objednávkovým systémem k určitým technikům se snažíme vám zajistit stálého pracovníka, na kterého jste zvyklí, a který je plně obeznámen s vaším zdravotním stavem a požadavky. Stejný technik vaši pomůcku částečně nebo úplně vyrábí, případně opravuje. Aby nedocházelo ke zpoždění odbavovaných zakázek, je bezpodmínečně nutné se na termínu vaší návštěvy domluvit s pracovníkem v recepci, který má ucelený přehled o pracovním rozvrhu všech technických pracovníků.

Pro výrobu některých pomůcek si potřebujeme změřit a obkreslit potřebné oblasti těla. Někdy nám však tyto podklady nestačí. Potřebujeme získat přesný otisk, a to děláme tak, že část těla zasádrujeme pomocí sádrových obinadel. Ve správnou chvíli sádrovou skořepinu sundáme. Získáme tak přesný odlitek, který se dále upravuje a stává se základem pro stavbu celé pomůcky. Pokud má být sádrováno malé dítě, je vhodné, aby jej rodiče na tuto situaci připravili. Technik přistupuje k těmto úkonům velmi citlivě, popíše zákazníkům co bude dělat a jakým způsobem mohou přispět ke spolupráci. Pro očištění od zbytků sádry je zákazníkům k dispozici umyvadlo nebo sprcha a ručník.

Než technik pomůcku dokončí, zve si zákazníka na jednu, někdy i dvě zkoušky, při předání ho obeznámí s údržbou a správným užíváním pomůcky. S předanou pomůckou jde zákazník na kontrolu k lékaři, který mu ji předepsal.

Potřebuji ortézu, protézu nebo jen ortopedické vložky?

Zákazníci, kteří potřebují protetickou pomůcku, musí nejdříve navštívit svého odborného lékaře, který jim vystaví poukaz "Na léčebnou a ortopedickou pomůcku". Předpis poukazu se řídí směrnicemi zdravotních pojišťoven. Platnost předepsaného poukazu je 30 dnů.

Potřebujete opravu nebo úpravu své pomůcky?

Zákazníci, kteří potřebují svoji pomůcku opravit nebo upravit, musí navštívit svého odborného lékaře, který jim vystaví poukaz "Na opravu nebo úpravu léčebné a ortopedické pomůcky". Předpis poukazu se řídí směrnicemi zdravotních pojišťoven a příslušnými zákony Občanského zákoníku. Platnost předepsaného poukazu je 30 dnů.

Objednávání

Přes náš rezervační systém 

 

 nebo na tel. 531 012 151. Pokud nebudete předem objednáni, může se stát, že technik vzhledem k vytíženosti se vám nebude moci věnovat. Zabráníte tak dlouhým čekacím lhůtám nebo dokonce odmítnutí z důvodu přetížení provozu. 

 

 

S sebou si vezměte:
  • poukaz vystavený odborným lékařem
  • kartičku pojišťovny
  • poslední lékařskou zprávu
  • u nových korzetů rentgenové snímky
  • u protéz protetický průkaz, pokud jste jej od nás obdrželi
  • u reklamací lékař poukaz nevystavuje
Dotazy volejte na tel.: 531 012 151

Probíha odeslání, vydržte.

Jméno a příjmení
Váš e-mail
Telefon
Jste v naší evidenci? Ano Ne
Váš dotaz